Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowanie wymarzonego domu będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Należy również współpracować z różnymi specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc potrzebna będzie na różnych etapach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej granice. Bardzo się to także może przydać do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Jeśli się ma znaleziony plan budynku należy go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To również będzie zadanie geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak też niezbędne przyłącza.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i inwestor uzyska zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który musi zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach specjalne znaki. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Na tym etapie jest również do ustalenia dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeżeli przebiegać one będą pod ziemią. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i sprawdzić czy wszystko wykonane zostało zgodnie z planem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Czemu przy budowie domu jest potrzebna pomoc geodety

  • +Reklama+
    Bardzo ważne jest, aby podczas budowy zastosować w jej obrębie jakieś zabezpieczenia. Nie od dziś wiadomo, że wielkie budowy to łakomy kąsek dla złodziei. Wtedy potrzebna jest fachowa ochrona budowy wieża, które pozwoli zabezpieczyć mienie i materiały, których jest spora ilość na placach budowy

Dodaj komentarz