Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Holowanie auta do warsztatu – wsparcie w czasie trasy

Na kursach prawa jazdy poza teorią o fundamentalnych regułach panujących na drodze oraz znakach oraz części praktycznej kursowicz powinien nauczyć się bazowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet wiele problemów, a tak w istocie wcale nie jest to takie trudno, wystarczy zapoznać parę zasad. Najważniejsze jest by ustawić trójkąt ostrzegawczy by pojazdy nadjeżdżające wiedziały, że mamy jakiś problem z pojazdem.

Po pewnym czasie pozostawiamy samochód na biegu i zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w czasie wymiany koła nam nie odjechał. Następną rzeczą, jaka powinniśmy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w jakim mamy problem np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności używamy szczególnego klucza. Jeśli niemniej jednak nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk możemy pomóc sobie nogami w taki sposób, że stajemy jedna noga na kluczu i delikatnie podskakujemy (uważając żeby nie złamać klucza).

Następnie mocujemy lewarek i podnosimy samochód na stosowna wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy nowatorskie, zakręcamy śruby i sprowadzamy samochód na ziemie – w tym pomoże laweta Kraków. Na samym końcu jeszcze raz dokręcamy śruby. Przygotowując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z znaczącym wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić dużo godzin siedząc w samochodzie i nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą właściwą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy również o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz wyłącznie osadza się na nich kurz.

Profesjonalni kierowcy szykują się jednak do podróży poprzez oględziny własnego samochodu. Czasem przed podróżą przydatna jest drobna naprawa wozu, po jego dogłębnych oględzinach. Wyjeżdżając w daleką podróż nie mamy pewności, że dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie trzeba posiadać lewarek, koło zapasowe, funkcjonalną latarkę oraz apteczkę pierwszej pomocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz