Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak odrastają rzęsy? (cykl wzrostu)

Jak wszystkie twoje włosy, twoje rzęsy naturalnie odrosną. Cienkie włosy generalnie regenerują się podobnie jak włosy na skórze głowy, tylko trochę wolniej.Po jakim czasie odrastają rzęsy?Zasadniczo szybkość wzrostu różni się w zależności od osoby, podobnie jak liczba rzęs, gęstość i długość poszczególnych rzęs. W zależności od predyspozycji genetycznych rzęsy odrastają szybciej lub wolniej. Aby lepiej zrozumieć wzrost rzęs, musisz przyjrzeć się cyklowi życia rzęs.cykl wzrostu tipy na wakacyjny wygląd

Rzęsy w różnych cyklach wzrostu

Każda pojedyncza rzęsa ma swój własny cykl wzrostu. Ten cykl wzrostu jest podzielony na trzy fazy i trwa od pięciu do sześciu miesięcy. Potem rzęsy znów odrastają.

1. Faza anagenowa: Rozpoczyna się produkcja włosów, a rzęsy są w fazie aktywnego wzrostu. Twoje rzęsy są zatem odpowiednio cieńsze i krótsze. W tej fazie Twoje rzęsy nigdy nie powinny być obciążane przez czynniki zewnętrzne, takie jak przedłużanie rzęs. Rzęsy, które wypadają w pierwszej fazie, odrastają szczególnie długo, ponieważ cykl wzrostu zostaje przerwany. Pierwsza faza trwa średnio 90 dni.

2. Faza katagenu: po odrośnięciu rzęs pozostają one w swego rodzaju fazie przejściowej przez około 21 dni. W tej fazie włoski rzęsy twardnieją, co oznacza również, że rzęsy są teraz na tyle „mocne”, że można je pokryć sztucznymi rzęsami.

3. Faza telogenu: Faza ta nazywana jest tak zwaną fazą spoczynku. Twoje rzęsy są już w pełni zarośnięte i pozostają w wieńcu rzęs jako w pełni rozwinięte mieszki włosowe przez około 100 dni.

4. Utrata: Twoje rzęsy wypadają i wypadają.

Rzęsy po usunięciu przedłużania rzęs

Zdjęłaś przedłużane rzęsy, a teraz czujesz się jakoś naga i łysa? Wiele kobiet ma to uczucie po przedłużaniu rzęs. I to całkiem normalne, bo szybko przyzwyczajasz się do pięknych, gęstych i długich rzęs.Więc to oznacza brak paniki! W zasadzie Twoje rzęsy nie są zniszczone przedłużaniem w taki sposób, że później wypadają – nawet jeśli na pierwszy rzut oka w lustrze wydaje się to w 100%.

Wskazówka: Jeśli nie masz jeszcze przedłużanych rzęs – zapytaj swoją stylistkę rzęs lub przyjaciółkę, czy może zrobić zdjęcie twoich naturalnych rzęs z zamkniętymi oczami przed twoimi przedłużanymi rzęsami. Następnie masz to samo zdjęcie zrobione ponownie po przedłużeniu rzęs. Masz więc bezpośrednie porównanie i szybko widzisz, że linia rzęs wygląda prawie tak samo.

Złamane rzęsy po przedłużaniu? Jeśli jednak po przedłużaniu masz krótkie rzęsy, które wydają się kruche i niestabilne, może to być spowodowane następującymi przyczynami:

1. Brudna robota: Twoje rzęsy zostały najprawdopodobniej założone lub usunięte niewłaściwie.

2. Rzęsy o ekstremalnej objętości: Oprócz nieporządnego przedłużania rzęs, Twoje „ekstrawaganckie” życzenia kosmetyczne również mogły przyczynić się do tego, że Twoje rzęsy są teraz zniszczone. Im gęstsze i dłuższe przedłużanie rzęs, tym więcej uszkodzeń może spowodować. Dlatego dobre studia zalecają, aby nie nosić tak ekstremalnie pogrubionych rzęs. Dbają też o to, aby naturalne rzęsy, na które nakładane są przedłużone rzęsy, nie były już kruche i krótkie lub zbyt „młode”.

3. Pielęgnacja rzęs: Ale niewłaściwa pielęgnacja przedłużanych rzęs może być również przyczyną złamanych rzęs – np. zalotką. Ponieważ zalotka może złamać rzęsy. Oto 10 wskazówek, jak właściwie dbać o rzęsy.

? Wskazówka: Zlecaj przedłużanie rzęs tylko w dobrych pracowniach rzęs (nawet jeśli kosztuje to kilka euro więcej) i co kilka miesięcy poddawaj swoim rzęsom przerwę upiększającą, aby zregenerować się.

FAQ na temat wzrostu rzęs

Czy rzęsy odrastają, jeśli je wyrwiesz?Zdejmij makijaż i stało się – przypadkowo wyrwałaś rzęsy. Ale czy rzęsy odrastają po wyrwaniu z korzenia? Tak naprawdę nie musisz się martwić, że Twoje rzęsy pozostaną przerzedzone na zawsze. Ale potrzebujesz trochę cierpliwości. Odrastanie rzęs zajmuje około czterech do ośmiu tygodni.

Kiedy odrastają rzęsy?W rzeczywistości nie ma naukowych dowodów na to, o której porze dnia lub nocy rzęsy rosną szybciej. W zasadzie jednak można założyć, że nieobciążone rzęsy rosną szybciej niż rzęsy, które noszą tusz do rzęs lub są przedłużane. Cykl naturalny składa się z trzech faz. Rzęsy na twoich oczach przechodzą e trzy fazy w okresie od trzech do czterech miesięcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz