Jak wybrać salę weselną – krok po kroku

 

Podpowiadamy, jak wybrać salę weselną, która spełni wszystkie wymagania pary młodej. Sala weselna kluczem do udanego przyjęcia Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego to duże wyzwanie. Państwo młodzi stają przed mnóstwem decyzji i wyborów, z których wagi nie zdawali sobie sprawy przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia. Jedną z najistotniejszych kwestii oraz podstawą udanego wesela, jest wybór sali. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej lokalizację, menu, obsługę, wystrój i możliwość zrealizowania takiego przyjęcia, o jakim marzycie. Jak kolejno zweryfikować powyższe pozycje, by zapewnić sobie i gościom fantastyczny wieczór oraz niezapomnianą noc?

6 kroków do znalezienia idealnej sali weselnej

1. Termin wesela

Najlepiej byście ustalili choć przybliżoną datę ślubu, zanim zaczniecie szukać sali weselnej. Dopytajcie w kościele/urzędzie o wolne terminy w jakimś przedziale czasowym i weryfikujcie je z wybraną salą.

2. Liczba gości weselnych

To jest etap, na którym musicie wiedzieć, ilu mniej więcej gości zaprosicie na swoje przyjęcie. Od tego uzależniona jest minimalna wielkość sali oraz cena za tzw. talerzyk.

3. Lokalizacja sali weselnej

Bardzo ważne jest, by goście mogli sprawnie przemieścić się z kościoła/urzędu do restauracji, domu weselnego. W przypadku dużej odległości lub lokalizacji zamiejskiej warto będzie rozważyć wynajęcie busa lub autokaru. Ustalcie też, czy goście będą potrzebowali noclegu, by w razie potrzeby przejrzeć sale weselne Zabrze oferujące pokoje lub usytuowane w pobliżu hotelu/pensjonatu.

4. Motyw przewodni wesela

Macie już pomysł na motyw Waszego przyjęcia? Preferujecie wiejski klimat, luksusowy splendor, czy może marzycie o weselu rodem z tropików lub ulubionej baśni? Sala weselna powinna umożliwiać wpisanie się w odpowiedni schemat. Można oczywiście przystroić pałacową salę w taki sposób, by przypominała wiejską chatę, a w stodole zorganizować wesele glamour, jednak dobrze byłoby zachować spójność.

5. Smaczne jedzenie

Najważniejsze podczas wesela to: atmosfera, muzyka i jedzenie. Możecie być pewni, że goście ocenią smak potraw, ich różnorodność i wielkość. Wybierając salę weselną, upewnijcie się, że kuchnia cieszy się dobrymi opiniami i jest w stanie zaserwować to, co byście chcieli widzieć na stołach.

6. Osobiste wrażenia

Wybierając salę na swoje wesele, koniecznie musicie sprawdzić, czy pasuje Wam jej klimat. Osobista wizyta oraz rozmowa z managerem pozwoli ustalić, czy dobrze się w danym miejscu czujecie, a osoba odpowiedzialna za organizację Waszego przyjęcia odbiera na tych samych falach.

Jeśli wiecie już, gdzie chcielibyście przeżyć jeden z najważniejszych wieczorów swojego życia, nie czekajcie z rezerwacją!

Dodaj komentarz