Jak wziąć pożyczkę pod hipotekę nieruchomości

Spora ilość firm na pewnym etapie swojego rozwoju potrzebuje dodatkowych pieniędzy, aby móc się dalej rozwijać. Różnych opcji na pozyskanie środków jest dużo, może to na przykład być bankowy kredyt, współpraca z inwestorem czy też w przypadku dużych firm debiut na giełdzie. Jeśli w skład majątku firmy wchodzi jakiś lokal czy magazyn, to można się pokusić o dodatkową możliwość, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Taka forma ma kilka istotnych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim liczyć można na znacznie lepsze ogólne oprocentowanie niż przy tradycyjnych kredytach, bierze się to z tego, że podmiot finansujący ponosi znacznie mniejsze ryzyko z powodu zabezpieczenia, którym jest nieruchomość pożyczkobiorcy. Całkiem spora jest także kwota, jaką da się otrzymać. Z reguły będzie to do siedemdziesięciu procent tego, ile warta jest nieruchomość, co oznacza że bez problemów pożyczyć można nawet kilka milionów złotych.

Następną zaletą, jaką posiada finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość spraw formalnych do spełnienia. Najważniejsze będą oczywiście dokumenty wiążące się z samą nieruchomością, bo właśnie ona obciążona zostanie wpisem do hipoteki na rzecz pożyczkodawcy. Lecz w wielu przypadkach nie będzie konieczności pokazywania informacji o bieżących dochodach czy obrotach, co jest sporym usprawnieniem dla przedsiębiorcy, bo nie musi tracić czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/ wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeżeli chodzi o warunki finansowania jak i wymagane zabezpieczenie.

Dodaj komentarz