Jakim sposobem zorganizować nocleg nad morzem podczas sezonu?

Nie każdego z nas stać na drogi hotel. Szczególnie w sezonie letnim, czyli w miesiącach począwszy od połowy czerwca a skończywszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla podróżników. Wolno skorzystać z promocji, atrakcyjnych pakietów wypoczynkowych, jednak to bezustannie są oferty dla ludzi z trochę o wiele bardziej bogatymi portfelami.

Wobec tego także w okresie letnim najogromniejszą furorę robią noclegi blisko morza w prywatnych kwaterach – przekonaj się pokoje Łeba. Jeżeli hotel kosztuje średnio trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, ale w równie atrakcyjnym miejscu, możemy mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeśli do tego doliczyć wyżywienie, wielokrotnie proponowane wspólnie z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już z pewnością za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić pragnąc przebywać w gustownym hotelu.

Wiadomości o odpowiednich gospodarzach rozchodzą się zazwyczaj pocztą pantoflową. Znajomi byli, w następstwie tego polecają innym w największym stopniu atrakcyjne miejsca. To przykre bywa więc tak, iż optymalne kwatery są niemalże cały sezon już zajęte oraz mała jest szansa aby się do nich dostać. Zostaje wobec tego pytać wśród znajomych jacy już byli oraz rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach lub w prywatnych kwaterach położonych najpoprawniej, bo tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Wiele w tym prawdy, lecz to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu wyszukujemy. Jeśli wyjeżdżamy do popularnego i drogiego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to musimy liczyć się z tym że w takim miejscu nasz portfel skurczy się znacznie prędzej aniżeli na przykład wówczas, kiedy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo obok morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów oraz skonfrontujmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

Dodaj komentarz