Malarstwo – zamiłowanie i dzieło

Przygodę z modelarstwem dzieci rozpoczynają zwykle od skonstruowania latawca. Może dziś jest to nieco zapomniane zajęcie, niemniej jednak nadal wolno spotkać na otwartych przestrzeniach, głównie tatusiów, jacy wspólnie z dziećmi szukają porządnego wiatru, by wypuścić do góry zrobione własnoręcznie latawce.

Budowanie przeróżnych modeli może stać się pasją i hobby całej rodziny – przetestuj podobrazia. Dzisiejsze modelarstwo, po największej części konstrukcja modeli latających – samolotów, helikopterów, połączone jest z elektroniką, nadajnikami, sterownikami. W wielu krajach, też oraz w Polsce aranżowane są zawody dla modelarzy, w rozmaitych kategoriach. Są to obiekty latające bądź pływające.

Modele wolno nabyć kompletne, gotowe, ale największą frajdą jest samodzielne skonstruowanie samolotu, czy też okrętu. Nie jest to wybitnie tanie hobby, jednak mobilizuje całe rodziny do wyjścia w plener oraz znakomitej zabawy na świeżym powietrzu, oraz bezsprzecznie dopingowanie własnego modelu podczas zawodów. A ile potem radości, że skonstruowany przez nas model okazał się najlepszy w swojej kategorii.

One thought on “Malarstwo – zamiłowanie i dzieło

Dodaj komentarz