Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Terapia długoterminowa i leki przeciwko depresji

Depresja u kobiet może być postrzegana, jako szybciej i częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej skłonne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, iż kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to sprawia, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, iż istnieją różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, które czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki obejmujące hormony płciowe też mogą wywoływać objawy depresyjne. Dość niejednokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia poradnictwo psychologiczne radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Niejednokrotnie kobieta czuje lęk, szczególnie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W czasie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W żmudnej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma prawo być również zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Terapia długoterminowa i leki przeciwko depresji

Dodaj komentarz