Trawnik z rolki – dlaczego warto w niego zainwestować do klubu piłkarskiego?

Niesłychanie ważne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, bowiem to właśnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, iż spełnia on wszystkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportsmenów, rozgrywających na nim swe mecze. Ważnym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a również, żeby typ trawy dostosowany był do podłoża, w jakim ma zostać ona zasiana.

Do tego specjaliści uważają, iż ma obowiązek występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeżeli chodzi o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały. Jeżeli na boisko będziemy kładli gotowe role trawy, w owym czasie powinniśmy pamiętać, iż nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości.

Aby stworzona przez nas nawierzchnia ekspresowo rosła powinniśmy także zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś reprezentatywnym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, skutkiem tego także może ona działać nawet wiele dni od czasu jej użycia. Warto pamiętać również o nawadnianiu i pielęgnowaniu trawnika, ponieważ jedynie we właściwych warunkach może on doskonale spełniać swe funkcje.

Niezwykle ważna jest też pielęgnacja trawnika – w tym wypadku też nawadnianie. Istotne w prawidłowym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów. Musi, w związku z tym zataczać okrąg dookoła całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – zobacz trawnik rolowany. Prawidłowo zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to naturalnie dzięki temu mamy pewność, że cała powierzchnia będzie prawidłowo nawodniona.
 

Dodaj komentarz