W jaki sposób zadbać o ogród?

Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy podstawowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie ma zachodzić na drugą i powinny być słusznie oddzielone. Część reprezentacyjna, tak zwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym rejonie wolno sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty i krzewy o długim okresie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na prędkie i bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, iż ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu powinny znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy znaczny trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, która powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części również można umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w czasie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane poprawniejszym wykonaniem koszenia i faktem, iż trawa wtedy o wiele poprawniej znosi koszenie.

Dodaj komentarz