Wygląd łysiczki lancetowatej scharakteryzowany na witrynie GoldenTeacher

Najważniejsze informacje w temacie łysiczki lancetowatej podane są na witrynie GoldenTeacher. Jest to przykładowy z 3 rodzajów grzybów, jakie można spotkać, jakie mają w sobie psylocybinę. Zawiera on też największą liczbę takiej substancji. O tym, jak łysiczka lancetowata wygląda doświadczonych użytkowników grzybów psylocybinowych nie ma potrzeby informować, natomiast jeśli ktokolwiek zamierza dopiero się tego dowiadywać, to ze wskazanej strony www na pewno musi korzystać. W głównej mierze z artykułu na podanej witrynie można dowiadywać się, jaki jest wygląd kapelusza.

Może zmienić on posiadane ubarwienie z uwagi na pojawiającą się wilgoć. Wtedy może być on brązowy, ciemnooliwkowy lub szarawobrązowy. Kiedy jest natomiast sucho to kapelusz jest gładszy, w kolorze białym, żółtawy lub w kolorze żółtobrązowym. Średnica kapelusza łysiczki lancetowatej ma od pół do półtora cm, wysokość to od 1 do 2 centymetrów. Kapelusz może posiadać przeróżne kształty. Zwykle jest jednak stożkowaty, dzwonkowaty albo zaostrzony jak lanca.

Na szczycie kapelusza znajduje się charakterystyczny guzik. Kapelusze gładkie w obrębie takiego rodzaju można spotkać bardzo rzadko. Starsze owocniki mogą mieć zmarszczone brzegi. Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, posiadają dużą szerokość i zwykle są trochę większe oraz solidnie wrośnięte do trzonu. Ich barwa szybko się zmienia, od purpury po czerń. Zaznajamiając się z tym opisem nad wyraz prędko można będzie wywnioskować, jak wygląda prezentowany grzyb.

Dodaj komentarz